Pomysły na rozwój Pokestory

Zmiany i nowości są potrzebne, aby gra mogła się rozwijać.
Kacy67
Posty: 1
Rejestracja: 04 kwie 2018, 19:31

Pomysły na rozwój Pokestory

Postautor: Kacy67 » 08 maja 2022, 16:45

Siemka. Ogólnie piszę to ze starego konta ponieważ nie mogłem założyć nowego, więc w grze używam innego konta niż na forum. Prawdopodobnie nikt tego nie odczyta bo forum jest od dawna martwe ale postanowiłem podzielić się moimi pomysłami nad rzeczami które można by dodać. Jeśli któraś z wymienionych rzeczy już wielokrotnie się powtarza i jest pewne że nigdy nie zostanie dodane to z góry sorki ale nie czytałem poprzednich wątków na forum oraz jeśli coś w grze już jest to fajnie by było gdyby ktoś mnie uświadomił w komentarzu. Moim zdaniem w grze powinno znaleźć się:
1. Oczywiście nowe generacje. Myślę że to nie był by aż taki duży problem bo w grze jest już trochę więc raczej to by polegało tylko na kopiuj wklej, choć zawszę mogę się mylić. Idealnym momentem na dodanie wszystkich generacji było by wyjście generacji 9, bo znając regułę wiele fanów znowu zainteresuje się pokemonami i może trochę z natrafi na tą grę.
2. Przedmioty trzymane przez poki. Przedmioty typu quick claw, leftovers, Charcoal itp. Byłby to bardzo fajny dodatek do walk. Takie itemki można by było kupić w sklepie lub znaleźć na określonych wyprawach.
3. Lista znajomych i wysyłanie prezentów. Lista znajomych mogła by być czyście symboliczna, a w kwestii prezentów to nie powinny być raczej niezbyt duże by zapobiec choć w małym stopniu multikontom. Fajną sprawą były by jakieś punkty przyznawane za każdy wysłany prezent, oczywiście takie punkty były by przyznawane tylko za wysłane prezenty innym graczom a nie swoim drugim kontom. Mógłby powstać także ranking dotyczący tych punktów gdzie co jakąś określoną liczbę dni były by przyznawane lekkie nagrody.
4. Specjalne motywy interfejsu. Na przykład świąteczny, wielkanocny, halloweenowy itd. Zmiana miła dla oka, a jeśli komuś by to przeszkadzało to może w opcjach sobie wyłączyć :)
5. Muzyka w grze. Niektórzy powiedzą że to nie potrzebne, niektórzy że potrzebne. Tak czy inaczej to fajna sprawa gdy gra ma jakieś dźwięki chociąż cichej muzyki w tle i odgłosy klikanych przycisków. Tak jak w poprzednim przykładzie możliwość wyłączenia w opcjach.
6. Wysyłanie wiadomości na email o updatach i eventach w grze. Moim zdaniem zmiana NAJWAŻNIEJSZA, gdyż wiele osób robi sobie przerwę od gry i nie wie czy jest jakiś nowy event. Jeśli jest możliwość by dało się mieć gdzieś wiadomości o eventach a ja tego nie wiem to proszę niech mi powie xd
7. Lepsza edycja profilu. Mam głównie na myśli możliwość zmiany ułożenia pokemonów w gablocie i np. możliwość sprawdzenie daty założenia konta.
8. Dodanie do gry ramki i banera. Sama ramka była by jak dla mnie świetną nowością zwłaszcza że zrobienie takiej nie powinno być bardzo problematyczne a gracze mogli by przyozdabiać avatary w ramki np. z motywem jesiennym czy halloweenowym. Do samego banera nie jestem pewien czy był by potrzebny więc podrzucam to jako taka bardzo bardzo luźna sugestia.
9. Większa ilość liter w nickach pokemonów i opisie profilu. Niejednokrotnie brakowało mi miejsca na nick pokemona, a opis profilu mam praktycznie wypełniony na maxa.
10. Zmiana niektórych shiny. Pierwsze co mi przychodzi do głowy to Reshiram i Zekrom z (Moim zdaniem) słabymi wersjami shiny. Zaproponował bym np. zamianę kolorów obu pokemonów. To był tylko 1 przykład ale w grze z pewnością jest o wiele więcej pokemonów z niezbyt ładnymi wersjami shiny.
12. Specjalne walki. Chodzi tu o coś w stylu gym leaderów ale np. z postaciami pobocznymi np. N, Zinnia, Liderzy złych organizacji itp. itd.
13. Skamieliny jako itemki. W grze samych jako tako skamielin nie ma, a są pokemony. Moim zdaniem to nie ma za bardzo sensu i lepszą opcją było by zdobywanie itemków i później ożywianie ich. Taki proces mógłby trwać z 1 lub 2 dni bo natychmiastowe otrzymanie pokemona nie miało by najmniejszego sensu.
14. Mikro bonusy. Używało by się ich na określony czas, znajdowały by się w eq i mogły by być np. nagrodami za eventy lub rzadkim dropem z wypraw. Takim bonusem mógłby być 2x exp, Większa szansa na złapanie pokemona, Częstszy i większy drop z wypraw i otwierania prezentów, większa szansa na złapanie pokemona.
15. Lepsze osiągnięcia i medale/trofea. Szczerze to gdyby nie osiągnięcie z dodatkowymi mpa za lvl to nie wiedział bym że to w ogóle istnieje. Osiągnięć powinno być znacznie więcej i z różnorodnymi nagrodami np. osiągnięcie za ilość zjedzonych jagód, ilość wydanego hajsu, złapaniu legendarnego poka. W kwestii pucharów/medalów były by przyznawane np. za uczestnictwo w evencie. Po prostu taka fajna pamiątka po evencie której nie moglibyśmy sprzedać.
16. Ostatni punkt myślę że będzie najbardziej kontrowersyjny, a mianowicie...Inny sposób na mega ewolucje. Czyli poprzez danie specjalnego kamienia pokemonowi do trzymania. Gdy jest trzymany pokemon jest w wersji mega, jeśli mu zabierzemy kamień staje się zwykły.

Jak już mówiłem nie spodziewam się jakichkolwiek odpowiedzi, a zwłaszcza od Toskana ale po prostu miałem chęć podzielenia się moimi sugestiami.

Wróć do „Propozycje zmian.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość